Zapraszamy na jubileuszową 20. Konferencję Termiczne przekształcanie odpadów. Odzysk energii. Tym razem odbędzie się ona w Warszawie w dniach 21-23 listopada 2023 roku w Hotelu Airport Okęcie.
O konferencji:
Konferencja od lat stanowi najważniejsze i największe forum dla ekspertów, firm i instytucji związanych z odzyskiem energii z odpadów w Polsce. W tym roku będziemy przyglądać się planowanym inwestycjom, dostępnym możliwościom dofinansowania ze środków krajowych oraz złożonym uwarunkowaniom budowy nowych instalacji, włączając w to niezwykle istotne aspekty komunikacji ze społecznością lokalną. Zostaną także przedstawione najnowsze dostępne technologie dla budowy i prowadzenia WtE oraz doświadczenia eksploatacyjne istniejących instalacji odzysku energii. W kontekście zmieniającego się krajobrazu energetycznego, zastanowimy się także nad modernizacją źródeł ciepła w kierunku zasilania rdf oraz rozbudową sieci instalacji dla termicznego unieszkodliwiania odpadów medycznych i przemysłowych.
Dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zobaczyć nową instalację Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Warszawie, która będzie największą instalacją tego typu w Polsce.
Konferencja zgromadziła podczas poprzedniej edycji ponad 250 osób stacjonarnie i ponad 200 osób online. W tym roku organizatorzy przewidują w Warszawie ponad 300 osób. Spotkanie stanowi nie tylko doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i uzupełnienia wiedzy, ale także przestrzeń do nawiązywania cennych kontaktów biznesowych.
Po więcej informacji zapraszamy na: https://termiczne.abrys.pl/
In-house, tak czy nie? Ring wolny, zapraszamy do Zakopanego, debata z udziałem Pani Agnieszki Fiuk, członka Rady Programowej IBK
https://portalkomunalny.pl/in-house-tak-czy-nie-ring-wolny-zapraszamy-do-zakopanego-543825/
„Problem z segregowaniem śmieci”
https://tvn24.pl/programy/problem-z-segregowaniem-smieci-7284468, komentarz Przewodniczącego Rady Programowej IBK, Pana Karola Wójcika
Innowacje w ochronie środowiska na targach POLECO w Poznaniu
Dekarbonizacja, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność energetyczna dla branży komunalnej to tylko wybrane tematy, które będą omawiane w Poznaniu podczas targów POLECO. Ofertę wystawienniczą uzupełnią konferencje, aby kompleksowo omówić najbardziej aktualne zagadnienia.
W dniach 17-19 października br. stolica Wielkopolski stanie się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń liderów zaangażowanych w ochronę środowiska i klimatu. Na uczestników czeka nie tylko bogata ekspozycja targowa, ale też liczne wydarzenia towarzyszące – wykłady, prelekcje i eksperckie debaty poświęcone kluczowym tematom z zakresu szeroko rozumianej ochrony klimatu i zrównoważonej gospodarki.
– Poznańskie Targi POLECO to marka z już ponad 30-letnim doświadczeniem. Co roku w wydarzeniu udział bierze kilka tysięcy osób zaangażowanych bądź zainteresowanych tą tematyką. W tym roku spodziewamy się obecności kilkuset firm z kilkunastu krajów, które zaprezentują zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi gospodarki. Co ważne, podczas licznych konferencji, debat, szkoleń i wykładów uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami w biznesie i kształtującymi przyszłość zmianami legislacyjnymi – mówi Paulina Pietrzak, dyrektor targów POLECO.
Targi POLECO to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na innowacyjne rozwiązania adresowane do podmiotów zajmujących się ochroną środowiska. To także kompleksowa oferta dla inwestorów zaangażowanych w budowanie nowoczesnej gospodarki komunalnej. W pawilonach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich polskie i zagraniczne firmy produkcyjne i usługowe prezentować będą maszyny, urządzenia i technologie przeznaczone dla gospodarki odpadami, techniki komunalnej, recyklingu czy utrzymania czystości i porządku w przestrzeni publicznej. Nie zabraknie rozwiązań wykorzystujących technologie do rewitalizacji i rekultywacji, a także adaptacji do zmian klimatu.
Chociaż do rozpoczęcia POLECO 2023 zostało jeszcze kilka miesięcy, powierzchnia wystawiennicza już zapełnia się firmami oferującymi innowacyjne technologie i produkty.
– Jesteśmy przekonani, że zróżnicowana ekspozycja, którą tworzą kluczowe firmy z branży, a także bogaty program wydarzeń towarzyszących, odpowiadający aktualnym wyzwaniom rynkowym, to argumenty, które – jak co roku – przyciągną na POLECO licznych wystawców i zwiedzających z Polski i zagranicy – dodaje Paulina Pietrzak.
Tradycyjnie przed rozpoczęciem Targów POLECO przyznane zostaną Złote Medale MTP. To wyróżnienie przyznawane produktom, usługom i rozwiązaniom, które charakteryzują się najwyższą jakością zastosowanych materiałów, innowacyjnych rozwiązań czy też wytworzone zostały w oparciu o najnowszej klasy technologie. – Zapewne wiele technologii i rozwiązań prezentowanych przez wystawców targów POLECO otrzyma tę szczególną nagrodę. Będą one wyznaczały trendy dla branży i całego przemysłu – zaznacza Paulina Pietrzak.
Targi POLECO odwiedzają najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji publicznej i samorządowej, reprezentanci świata nauki, biznesu, branżowych izb i stowarzyszeń, mediów oraz organizacji ekologicznych.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO
17-19.10.2023, Poznań
Będąc z nami możesz liczyć na:
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 IBK. Projekt i wykonanie: Hedea.pl