Wyszukaj

Zamknij

Aktualności z życia Izby

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za liczne przybycie i udział w IV Walnym Zgromadzeniu Izby Branży Komunalnej. Dzięki Państwa mobilizacji, obecności – osobistej i w osobie pełnomocników Zgromadzenie odbyło się w I terminie i było zdolne do podejmowania uchwał wymienionych w porządku obrad. Podczas spotkania jednogłośnie udzielono absolutorium wszystkim członkom Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego oraz przyjęto sprawozdania z działalności organów za rok 2023. Zwieńczeniem spotkania był wspólny lunch będący okazją do rozmów w nieformalnej atmosferze.

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie - IV Zjazd Integracyjno-Szkoleniowy Izby Branży Komunalnej, który odbędzie się w Hotelu Lake Hill w Sosnówce w dniach 21-22.11.2024 (https://www.lakehill.pl/). Prośba o rezerwację terminu w kalendarzach, więcej szczegółów już niebawem.

Fotorelacja dostępna na naszej stronie na Facebooku.

Izba Branży Komunalnej bierze udział w #EurochambresCongress2024 w dniach 12-14 czerwca.

Kongres, którego gospodarzem jest Izba Handlowa w Antwerpii Waasland, w mieście o bogatej historii kulturalnej i handlowej oraz tętniącej życiem współczesnej gospodarce, obejmie dwa dni sesji plenarnych, interaktywnych warsztatów i możliwości nawiązywania kontaktów.

Izbę będzie reprezentował Tomasz Miś, radca prawny i członek Rady Programowej IBK.

Szanowni Państwo,

III Zjazd Szkoleniowo-Integracyjny już za nami. I choć w Janowie Podlaskim towarzyszyła nam jesienna aura, to dzięki Państwa obecności udało się stworzyć niezwykle miłą i ciepłą atmosferę. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za tak liczną obecność. Szczególne podziękowania chcielibyśmy wyrazić pod adresem naszych Gości Honorowych, Panów: Grzegorza Kowalczyka, Adama Abramowicza, dra hab. Roberta Gwiazdowskiego, prof. dra hab. Adama Mariańskiego, Pawła Augustyna, Karola Wójtowicza a także Prelegentów i Prelegentek, bez których minione wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca. Serdecznie dziękujemy Partnerom Zjazdu: Protechnice Sp. z o.o., Scanii Polska S.A., Grupie DBK, WKW Sp. z o.o. Sp. k, E-VAN Sp. z o.o., DM Consult Sp. z o.o., Elte Group Sp. z o.o. oraz Wystawcom: Atlas Poland Sp. z o.o., Melex. Sp. z o.o, EWT Automotive Polska Sp. z o.o, TEST Krapkowice Piotr Staszewski i ZAMPAP Krapkowice Sp. z o. o.

Szczególne podziękowania dla firmy PROTECHNIKA za zorganizowanie drugiego dnia naszego zjazdu. 

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyczynił się do powstania wielu pozytywnych wspomnień, a tematyka wystąpień okazała się trafiona i pomocna. Dziękujemy również za zaangażowanie w dyskusję w trakcie i po prezentacjach.

Chcemy również podziękować za wszystkie cenne uwagi, sugestie i opinie, które przekazaliście nam Państwo w trakcie wydarzenia. To dzięki Państwa opinii, będziemy mogli jeszcze lepiej dopasować nasze przyszłe wydarzenia do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Liczymy, że następnym Zjazdom będzie towarzyszyć równie dobra, bądź jeszcze lepsza frekwencja!

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przekazanymi prezentacjami prelegentów oraz nawiązywania współpracy. Fotorelacja dostępna na naszej stronie na Facebooku.

Już dziś zapraszamy Państwa na IV Zjazd Szkoleniowo-Integracyjny, który odbędzie się w dniach 21-23.11.2024 w hotelu Lake Hill Karkonosze Resort & Spa  (https://www.lakehill.pl/).

Do zobaczenia!

Niebieska Rysunkowa Życzenia Wielkanocne Kartka

Biuro Izby zostało przeniesione na III piętro. Zapraszamy do lokalu 302. 


 

Szanowni Państwo, 

 

W tym roku IV Walne Zgromadzenie IBK przybiera nieco inną formułę. Spotykamy się w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym West Gate (Al. Jerozolimskie 92).

Szanowni Państwo.

W imieniu Zarządu Izby Branży Komunalnej zapraszamy do udziału w III Zjeździe Szkoleniowo-Integracyjnym Izby Branży Komunalnej, który odbędzie się w dniach 18-19.04.2024 r. w Hotelu Zamek Janów Podlaski.

baner III Zjazd

Szanowni Państwo.    

Mamy przyjemność poinformować, iż w dniu 9 stycznia 2024 r. do grona Firm członkowskich Izby Branży Komunalnej dołączyły:

- E-VAN Sp. z o.o. z siedzibą w Starachowicach,

- KOMA Sp. z o.o. sp. k z siedzibą w Ełku,

- Kancelaria Adwokacka adw. Maciej Mazurek z siedzibą w Kaliszu,

- Kancelaria Prawna BGB sc. Banaszewska Gieruń Banaszewski z siedzibą we Wrocławiu.

 

Firmy serdecznie witamy w naszym gronie i życzymy nawiązania owocnej wzajemnej współpracy.

Szanowni Państwo.    

Mamy przyjemność poinformować, iż z końcem roku 2023 do grona Firm członkowskich Izby Branży Komunalnej dołączyły:

- EKOSERWIS Marcin Łysiak z siedzibą w Janikowie,

- Kasp Energia Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu,

- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „FART-BIS” Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach.

Firmy serdecznie witamy w naszym gronie i życzymy owocnej wzajemnej współpracy.

 

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia

pragniemy życzyć pełnych radości
i spokoju świąt.

Niech ten czas będzie pełen ciepła
i rodzinnej atmosfery.

Dużo radości, pogody ducha, spełnienia marzeń

i wszelkiej pomyślności,

a także wielu sukcesów
w nadchodzącym Nowym 2024 Roku.

 

Szanowni Państwo, 

II Zjazd Szkoleniowo-Integracyjny już za nami. W Zakopanem towarzyszyła nam piękna, zimowa aura oraz miła atmosfera. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, prelegentom i partnerom. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyczynił się do powstania wielu pozytywnych wspomnień, a tematyka wystąpień okazała sie trafiona i pomocna. Dziękujemy również za zaangażowanie w dyskusję w trakcie i po prezentacjach. Liczymy, że następnym Zjazdom będzie towarzyszyć równie dobra, bądź jeszcze lepsza frekwencja! 

Do zobaczenia na następnym Zjeździe! 

 Mamy przyjemność poinformować, iż w szeregi Izby Branży Komunalnej wstąpiła firma Volvo Polska Sp. z o.o. reprezentująca sieć serwisową i sprzedaży pojazdów ciężarowych Volvo Trucks i Renault Trucks na rynku polskim.

Firmę witamy w naszym gronie życząc nawiązania owocnej współpracy.

Mamy przyjemność poinformować, iż w dniu 24 sierpnia 2023 r. w szeregi Izby Branży Komunalnej wstąpiła firma Emilia Jeż Serwis Maszyn z siedzibą w Kobyłce. W ofercie firmy m.in. profesjonalny serwis maszyn oraz szeroki wybór części zamiennych dedykowanych dla sprzętu komunalnego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy dostępną na stronie: https://smieciarkaserwis.pl/

Nowego Członka witamy w gronie liderów branży życząc nawiązania owocnych rozmów!

Szanowni Państwo,

Izba Branży Komunalnej zaprasza do udziału w II Zjeździe Szkoleniowo-Integracyjnym IBK, który odbędzie się w dniach 30.11-1.12.2023 r. w Hotelu Aquarion Family & Friends w Zakopanem (https://www.hotelaquarion.pl/hotel/o-nas).

Jak co roku wydarzenie podzielone będzie na część szkoleniową i integracyjną. W ramach pierwszej, w programie wydarzenia zaplanowane zostały merytoryczne wykłady mecenasów, ekspertów prawa podatkowego, prezentacje pojazdów komunalnych oraz wystąpienia Partnerów wydarzenia i Członków Izby, a także wystąpienie Gościa Honorowego - Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. W ramach części integracyjnej zapraszamy Państwa się uroczystą kolację z zabawą taneczną oraz grillową biesiadę i koncert kapeli góralskiej.

Partnerami Generalnymi Zjazdu zostali: PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., Scania Polska S.A. oraz UNIQA TU S.A. Wydarzenie będzie również silnie reprezentowane przez Partnera Merytorycznego XTrack Sp. z o.o. oraz Recykl Organizację Odzysku, która została Partnerem Wspierającym II edycję Zjazdu.

W ramach części integracyjnej zapraszamy Państwa się uroczystą kolację z zabawą taneczną oraz grillową biesiadę w karczmie góralskiej.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom proponujemy dwa warianty uczestnictwa w wydarzeniu. Pierwszy zakłada udział w części szkoleniowo-integracyjnej, która rozpocznie się w dniu 30 listopada (czwartek) o godz. 12.00, a zakończy dnia następnego o godzinie 18.00. Wariant drugi przewiduje przedłużenie pobytu, w ramach którego w piątek 1 grudnia odbędzie się biesiada grillowa w „Chacie Zbójnickiej”.

Mile widziana obecność osób towarzyszących (proszę pamiętać o uwzględnieniu ich w formularzu zgłoszeniowym).

Koszt udziału dla 1os wynosi w I wariancie: 900,00 zł brutto, II wariancie: 1200,00 zł brutto. Dla firm niezrzeszonych w Izbie jest o 300,00 zł większy. Opłata za udział nie obejmuje zakwaterowania. Do Państwa dyspozycji zarezerwowane zostały pokoje w hotelu Aquarion, a promocyjne ceny obowiązują w dniach 26.11-3.12.2023. Gwarancją ceny noclegu jest powołanie się na hasło: „Zjazd IBK” do dnia 3 listopada 2023 r.

 

Rezerwacja noclegu: pon. - pt.: 11:00-19:00, tel.+ 18 54 44 747

Opłaty wnoszone są bezpośrednio przez uczestników, hotel wystawia faktury za nocleg.

Rejestracja udziału nie jest już możliwa.

Rachunek za udział zostanie przesłany przez system na wskazany adres mailowy.

 

Firmy zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów i usług prosimy o zapoznanie się z ofertą i kontakt z biurem Izby.

Do pobrania:

Program wydarzenia

Informacje organizacyjne

 

Obraz1.jpg

 

Szanowni Państwo, 

 

Dziękujemy za udział w XXVIII Zgromadzeniu Ogólnym ZPGO oraz III Walnym Zgromadzeniu IBK. 

Jest nam niezmiernie miło, że w naszych wydarzeniach bierze udział coraz więcej osób. 

Było to historyczne wydarzenie, ponieważ w ślad za podjętą w zeszłym roku uchwałą o likwidacji Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami zakończył swoją działalność. Dziękujemy wszystkim, którzy przez 18 lat angażowali się w prace i funkcjonowanie ZPGO. Mamy nadzieję, że Izba Branży Komunalnej, powstała na dorobku Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami pozwoli jeszcze prężniej działać na rzecz wsparcia interesów przedsiębiorców. 

Podczas obrad podjęte zostały m.in. uchwały o nadaniu tytułu Członka Honorowego ZPGO: 

1.            Sławomirowi Rudowiczowi (Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o.)

2.            Tadeuszowi Zychowi (SanTa – EKO Sp. z o.o)

3.            Irenie Litkowiec-Senderskiej (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe AGORA)

4.            Mieczysławowi Jakubowskiemu (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „MIKI”)

5.            Ekologicznemu Centrum Utylizacji Sp. z o.o.

Po obradach głos zabrali członkowie Izby- firmy EDZ sp. z o.o. - omawiając kwestie związane z gospodarką cyklu zamkniętego, DM Consult sp. z o.o. - przedstawiciel przybliżył zmiany w zakresie odpowiedzialności cywilnej w zwązku ze szkodami wyrządzonymi przez samoporuszające się maszyny, RECYKL Organizacja Odzysku S.A. - prelegenci opowiedzieli o racjonalnej gospodarce zużytymi oponami i platformie SODO oraz Kancelaria Staniek & Partners - wykład o optymalizacjach podatkowych. 

Drugi dzień rozpoczęły obrady III Walnego Zgromadzenia Izby Branży Komualnej. Przedmiotem było przyjęcie sprawozdań finansowych, Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego oraz udzielenie absolutorium członkom organów statutowych Izby. Następnie wysłuchaliśmy wykładu mec. Tomasza Misia "Wprowadzenie do ESG i raportowania środowiskowego. Co nas czeka w najbliższych latach?" oraz mec. Anny Specht-Schampery " Kontrole inspekcji środowiska - aspekty praktyczne, prawa i obowiązki kontrolowanego". 

Już dziś możemy zdradzić, że następne wydarzenie - II Zjazd Integracyjno-Szkoleniowy Izby Branży Komunalnej odbędzie się w Hotelu Aquarion Family & Friends w Zakopanem (30.11-1.12.2023). Prośba o rezerwację terminu w Państwa kalendarzach, więcej szczegółów już niebawem. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie uczą się

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, ludzie uczą się i tekstMoże być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie uczą się i tekstMoże być zdjęciem przedstawiającym 13 osób i tekst

Kalendarium

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Korzyści z członkostwa

Będąc z nami możesz liczyć na:

 • interwencję Izby (pisemną, osobistą) w sprawach obrony interesów przedsiębiorców w szczególności przed działaniami dyskryminującymi ze strony administracji samorządowej lub w innych przypadkach np. nieuczciwej konkurencji;
 • doradztwo prawne- zniżka na reprezentację prawną w rekomendowanych przez IBK kancelariach;
 • udział Izby w postępowaniach odwoławczych KIO;
 • doradztwo i pomoc w sprawie w instytucjach lokalnych, krajowych;
 • udział w Zgromadzeniu Ogólnym oraz zjazdach szkoleniowych, podczas których możliwa będzie prezentacja oferty Twojej Firmy;
 • promocję swojej Firmy -  umieścimy Twoje logo oraz link do strony firmy na stronie internetowej Izby oraz materiałach reklamowych Izby;
 • rekomendację IBK. Coraz częściej partnerzy biznesowi korzystają z informacji na temat wiarygodności danego przedsiębiorstwa, dlatego Izba udziela firmom członkowskim rekomendacji;
 • wzmocnienie wizerunku firmy i prestiż;
 • możliwość udziału w spotkaniach ze znanymi przedsiębiorcami i politykami;
 • certyfikat przynależności do IBK;
 • większe zaufanie ze strony klientów;
 • możliwość zamieszczania ofert na stronie IBK.

Członkowie

 • 001abr-min.jpg
 • 002bronson.jpg
 • 003AG_Complex-min.jpg
 • 004GP_Trading.png
 • 005ALFAPARTNER.jpg
 • 005ATF logo-min.jpg
 • 006alba.jpg
 • 006arbena.jpg
 • 006bartosz-smolak.png
 • 007LOGO_BLYSK.jpg
 • 009bys.jpg
 • 010chemeko-system-min.jpg
 • 010daim.jpg
 • 010Logo Contenur.jpg
 • 011dm_consult.png
 • 013Drakos.jpg
 • 014DWeasyripok.jpg
 • 015Ecler.jpg
 • 015ECO-GRYT.jpg
 • 017EDZ.jpg
 • 018Eko_War.gif
 • 019LOGO_EKOCEL_ZOELLER_GROUP_WEB.png
 • 020ekoland_new.png
 • 021ekolider-min.jpg
 • 022EKO-logis.png
 • 023Aekopaliwa.jpg
 • 023ekopartner-min.jpg
 • 024ekotom.jpg
 • 025EKO-min.jpg
 • 026smieciarka.png
 • 027eneris2.png
 • 028eneris.jpg
 • 029Enviropol_logo_napis_PL_2.png
 • 030ese.jpg
 • 030EVAN_electrictrucks _logo.png
 • 031fagus-min.jpg
 • 032cleanworld.jpg
 • 033eko_promet-min.jpg
 • 034eko_kar_new.png
 • 035logo_kosz.jpg
 • 036globtrak.jpg
 • 037hgreen_class.png
 • 038GTN_logo.png
 • 039HEWEA-min.jpg
 • 040ifolie.jpg
 • 041integra.jpg
 • 042jarper.jpg
 • 043Jurant.jpg
 • 044Staniek.jpg
 • 045KALFRISA.jpeg
 • 045kastell-min.jpg
 • 046koma.jpg
 • 047makpol.jpg
 • 048logo-MT-min.jpg
 • 049logo_PW_MIKI.jpg
 • 049_1logo-MT-min.jpg
 • 050MIKI_Recykling_logo.jpg
 • 051logoMPO_Białystok.jpg
 • 052otrzy.jpg
 • 053ordo.jpg
 • 054orso.jpg
 • 056IMPEX_logo.jpg
 • 057partner.png
 • 058partner.jpg
 • 059logo_pginwest-min.jpg
 • 060polsuper.jpg
 • 061xtrack.png
 • 062pphu_imperf.png
 • 063peter.jpg
 • 065profeko_01-min.jpg
 • 068protechnika.png
 • 069logo-01.png
 • 070hetman-min.jpg
 • 071gentor.png
 • 072sanikom.png
 • 073PH_Olejnik.jpg
 • 075agora.jpg
 • 076eko.jpg
 • 077fart_logo.jpg
 • 077pphu.png
 • 078puk.jpg
 • 079puklobez.jpg
 • 080corimp-logo-min.jpg
 • 081pum.jpg
 • 082clean-bud.jpg
 • 083Ls_PLUS.png
 • 084PTM_logo_RGB.jpg
 • 085ARaportKonsumenta.jpg
 • 085recykl.jpg
 • 086bobrowniki.jpg
 • 086rzzo.jpg
 • 087samasz.jpg
 • 088santa_eko.jpg
 • 089scani.jpg
 • 089sego_new.png
 • 091sipeko.png
 • 092SLT-GROUP.jpg
 • 093logo-min.jpg
 • 094logo_ac1.jpg
 • 095schaefer.jpg
 • 095Stare.jpg
 • 096Clipboard.jpg
 • 096terra.jpg
 • 098transprzet.jpg
 • 099blysk.jpg
 • 100EKO_logistik.jpg
 • 101wastetrade.png
 • 101wbWASTER.png
 • 101WCTRON.png
 • 101WKW_logo.jpg
 • 102groneko.jpg
 • 103zuk.jpg
 • 104ZGKIM_Kleczew.png
 • 105aZakład _Zawisty.jpg
 • 105ekogab.jpg
 • ekoserwis.jpg
 • EVAN_electrictrucks__logo.png
 • kasp.jpg
 • logo-GRUPA-IFOLIE.png
logo
Izba Branży Komunalnej Al. Jerozolimskie 53/508
00-697 Warszawa

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 IBK. Projekt i wykonanie: Hedea.pl